شنبه ۵ بهمن ۹۸ - January 25, 2020

کدخبر : 21328
جمعه 7 ژوئن 2019 - 20:49

می‌خواهند با لابی‌گری اعتبارات استان را چپاول کنند

دشتی سنا: استاندار بوشهر با انتقاد از تکاپوی استان‌های همسایه برای دریافت عوارض پارس جنوبی گفت: منطقه‌ای که بیش از ۸۰ کیلومتر با عسلویه فاصله دارد با لابی‌گری در صدد جذب اعتباراتی است که حق مسلم عسلویه است.

عبدالکریم گراوند افزود: در حالیکه آلایندگی موجود در شهرستان عسلویه سلامت مردم را به خطر انداخته، برخی افراد با لابی‌گری قصد دارند اعتباراتی که حق مردم استان بوشهر به ویژه شهرستان عسلویه است به دیگر استان‌ها تخصیص دهند.

وی گفت: این در حالی است که هنوز هیچ سنجشی در زمینه آلایندگی دیگر استان‌ها صورت نگرفته، لابی‌گری برای تخصیص اعتباراتی که حق مسلم مردم استان بوشهر است آغاز شده است.
استاندار بوشهر تصریح کرد: اگر این سنگ بنای کج گذاشته شود سال‌ها حق مسلم مردم استان بوشهر در جابه‌جایی اعتبارات عوارض آلایندگی تضییع می‌شود و این ظلم، نابخشودنی است.
گراوند تاکید کرد: دولت نباید اجازه دهد با لابی‌گری عده‌ای در دیگر استان‌ها، حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی ضایع شود در صورت تحقق آن، مردم استان هیچگاه این ظلم را فراموش نمی‌کنند.

وی بیان کرد: در بررسی‌ها و در نشست حدود ۴۰ نفر از خانواده‌های ساکن در عسلویه با امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر مشخص شده که حدود ۸۰ درصد از این خانوارها بین یک یا دو مریض در خانه‌هایشان وجود دارد؛ کودک تازه متولد شده سرطان دارد، ما حق این مردم را بر اساس کدام معیار به دیگران بدهیم؟

استاندار بوشهر تصریح کرد: نباید اجازه داد عده‌ای در دیگر استان‌ها با لابی‌گری حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی را ضایع کنند، از دولت انتظار دارم که اجازه ندهد سنگ بنای کجی در ارتباط با این موضوع گذاشته شود، در این صورت مردم استان بوشهر قطعاً هیچگاه این ظلم را فراموش نخواهند کرد.
منبع: ایسنا (با تغییر)

برچسب ها :

نظرات بسته شده است.