شنبه ۲۹ تیر ۹۸ - July 20, 2019

کدخبر : 19092
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۶:۲۰

اجرای ۲۰ برنامه امدادی و آموزشی در هفته کاهش بلایای طبیعی در دشتی

  • به گزارش از دشتی سنا به نقل از مند: معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی از اجرای ۲۰ برنامه امدادی و آموزشی در هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در سطح شهرستان خبر داد.

حمید بردستانی صبح شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری این برنامه‌ها اظهار داشت: شهرستان دشتی به عنوان یکی از نقاط زلزله خیز استان بوشهر محسوب می‌شود که ضرورت دارد در راستای آمادگی نیروها مانورهای امدای و آموزشی به صورت فصلی برگزار شود.

وی از برگزاری مانور نقطه صفر ویژه امدادگران خبر داد و افزود: در این هفته جلسه مدیریت بحران با حضور فرماندار شهرستان و همه اعضاء برگزار خواهد شد.

بردستانی با بیان اینکه دوره آموزشی بازآموزی کمک‌های اولیه ویژه هفت اداره در شهرستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری مانور زلزله در روستای دهوک توسط هلال احمر، آموزش و پرورش، بخشداری، دهیاری و شورای روستا برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره آموزشی تخصصی اسکان اضطراری، پشتیبانی در عملیات حمایت‌های روانی پس از حادثه برای نجاتگران هلال احمر در این هفته برگزار می‌شود.

بردستانی همچنین از آموزش کمک‌های اولیه ویژه دهیاران خبر داد و گفت: در هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بالایای طبیعی از اجرای ۲۰ برنامه امدای و آموزشی می‌شود.

وی بیان کرد: در این هفته تجربیات امداد و نجات و مدیریت بحران در زلزله سال ۹۲ شنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان توسط هلال احمر ارائه می‌شود.

برچسب ها :

نظرات بسته شده است.