شنبه ۲۹ تیر ۹۸ - July 20, 2019

کدخبر : 19077
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۵:۵۷

آغاز عملیات اجرایی طرح آبخیزداری روستاهای چاهگاه و کردلان

  غلامرضا مهرجو فرماندار شهرستان در آئین آغاز عملیات اجرایی طرح آبخیزداری چاهگاه و کردلان شهرستان دشتی با بیان اینکه این اعتبارات 15 درصد کل اعتبارات شهرستان است، اظهار داشت: اجرای این دو طرح نقش بسزایی در صیانت و تقویت منابع آبی زیر زمین و تثبیت اشتغال زایی بخش کشاورزی است.
   وی افزود: رویکرد دولت به سمت پروژه های توسعه ای است و از اقدامات کوتاه مدت پرهیز می شود و بیشتر سمت و سو استان به پروژه های می باشد که در توسعه شهرستان کمک کند.
   مهرجو از حمایت های استاندار بوشهر تقدیر و تشکر کرد و گفت: در چند سال اخیر پروژه های آبخیزداری خوبی در راستای تقویت سفره های زیر زمینی اجرایی شده که برخی از آنها افتتاح و برخی دیگر نیز در دست اجرا است.
وی بیان کرد: در این مدت با عنایت ویژه دولت و استاندار بوشهر 52 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان معادل 600میلیارد ریال به عمران روستایی اختصاص یافته است.
   مهرجو تصریح کرد: احداث زمین های چمن مصنوعی و بوستان های شهری و روستایی در قالب طرح های امید تحول خوبی در سطح شهرستان بویژه روستاها ایجاد کرده است.
وی به چالش های پیش رو در حوزه کشاروزی اشاره کرد و بیان کرد: برداشت بی رویه از چاهها، عدم نظارت بر الگوی کشت طی سنوات گذشته، عدم وجود زمینه های اشتغال جایگزین و تغییر اقلیم و خشکسالی های پی در پی از مهمترین چالش های کشاورزی است.
   مهرجو بر ضرورت تسریع در اجرای این پروژه ها عنوان کرد و گفت: امیدواریم هر چه زودتر این پروژه ها افتتاح شود که می طلبد نظارت قوی در این خصوص صورت گیرد و از مصالح و افراد منطقه در این طرح استفاده شود.

برچسب ها :

نظرات بسته شده است.