شنبه ۲۹ تیر ۹۸ - July 20, 2019

کدخبر : 19007
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۵۱

لزوم رعایت برنامه ریزی کشت توسط کشاورزان

غلامرضا مهرجو در جلسه بررسی وضعیت کشاورزی شهرستان دشتی با بیان اینکه این شهرستان یکی از قطب های کشاورزی استان محسوب می شود بر ضرورت توجه ویژه وعلمی تاکید کرد.
وی افزود: بخش وسیعی از فعالیت اقتصادی شهرستان مربوط به حوزه کشاورزی است که می طلبد با ارائه راهکارهای علمی، ضمن حفظ منابع آب بهره وری را افزایش دهیم.
مهرجو با تاکید بر اینکه توسعه کشت باغات و گلخانه در سطح شهرستان در دستور کار باشد، تصریح کرد: در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و تقویت سفره های زیر زمینی تبدیل اراضی رو باز به گلخانه ای اهتمام ویژه صورت گیرد.
وی گفت: ضرورت دارد کشاورزان الگوی کشت را رعایت کنند تا از خسارت های احتمالی جلوگیری شود و با توجه به خشکسالی های اخیر در هدر رفت منابع آبی صرفه جویی شود.
مهرجو خاطر نشان کرد: باید سه ضلع بهره بردارها، تشکل های کشاورزی و دستگاههای اجرایی مربوط به سیاست های اعلامی پایبند و معتقد باشند.
وی از تقویت سفره های زیر زمینی در سطح شهرستان خبر داد و ادامه داد: تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به زودی نیز عملیات اجرایی دو سد بند خاکی در کردلان و چاهگاه آغاز خواهد شد که با توجه به تامین اعتبار آن ضرورت است منابع طبیعی نسبت به تسریع در اجرای آن اقدام لازم داشته باشد.

 منبع:فرمانداری دشتی
برچسب ها :

نظرات بسته شده است.