دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷ - December 10, 2018

کدخبر : 18503
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۵۱

طرح‌های اقتصادی در شهرستان دشتی تقویت می‌شود

غلامرضا مهرجو در همایش تجلیل مردم شهرستان دشتی از مسئولین ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: شهیدان رجایی وباهنر به عنوان الگوی تمام عیار برای همه مسئولین هستند و این هفته بهترین فرصت است که علاوه بر اینکه عملکرد و اقدامات صورت گرفته تبیین و تشریح شود کاستی و موانع موجود را نیز با مردم در میان گذاشته شود.
وی از رشد 27 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان خبر داد و افزود: در سال جاری با پیگیری های به عمل آمده سهم اعتبارات عمرانی شهرستان از 330 میلیارد ریال سال گذشته به 410 میلیارد ریال در سال جاری رسیده که27 درصد رشد نشان می دهد.
مهرجو به توفیقات دولت در عرصه های مختلف بویژه ثبات و آرامش موجود در عرصه اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: به حمد الله شاهد کاهش تک رقمی تورم هستیم و مسیر اقتصادی کشور در راستای اقتصادی اصلاح شده است و در سطح شهرستان با عنایت دولت و استاندار بوشهر توفیقات خوبی در همه عرصه ها شاهد هستیم.
وی اضافه کرد: تسریع در روند کارخانه سیمان مند دشتی، احیاء گمرک و بندر لاور ساحلی با رویکرد صادرات مواد معدنی، افتتاح کارخانه تولیدی خوراک میگو و غیره از دیگر طرح های اقتصادی شهرستان است.
مهرجو بیان کرد: با ثبات اقتتصادی که در سطح جامعه ایجاد شده توفیقات خوبی در کشور و به تبع آن شهرستان دشتی شاهد هستیم.
وی بر ضرورت مشارکت مردم در امر سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: دولت به تنهایی نمی تواند زمینه اشتغال را فراهم کند که ضرورت دارد مردم نیز با سرمایه گذاری زمینه و بستر اشتغال در سطح شهرستان را نیز فراهم کنند.
مهرجو به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: این شهرستان در بخش های مختلف گردشگری، معادن، کشاورزی، محیط زیست و غیره از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردار است و مردم می توانند در این بخش ها سرمایه گذاری کنند .
وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح های توسعه ای در شهرستان زمینه برای حضور سرمایه گذاران در شهرستان فراهم شده است، یادآورشد: به موازات تکمیل زیر ساخت ها و پروژه های نیمه تمام توجه خوبی به بخش فرهنگی شده است به طوری که شاهد رشد 42 درصد اعتبارات در حوزه فرهنگی هستیم.
مهرجو از ساماندهی تمامی گلزارهای شهدا در سطح شهرستان خبر داد و گفت: در سال گذشته 35 میلیارد ریال به بخش فرهنگ اختصاص داده شد ولی این رقم در سال جاری به 42 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد که نسبت به سال 94، 42 درصد رشد پیدا کرده است.
وی احداث مرکز فرهنگی گلزار شهدا، تکمیل سالن های بسیج، تکمیل حوزه های علمیه، تجهیز مصلی نماز جمعه، تکمیل حوزه علمیه خواهران و برادران و تعمیر و تجهیز مساجد و اماکن مذهبی شهرستان را از جمله اقدامات فرهنگی انجام شده عنوان کرد.
مهرجو خاطر نشان کرد:بالغ بر 12میلیارد ریال برای تکمیل حوزه علمیه برادران به عنوان الزام قانون بودجه اختصاص داده شد که امیدواریم هر چه زودتراین پروژه تکمیل و به بهره برداری برسد.

منبع:فرمانداری دشتی

برچسب ها :

نظرات بسته شده است.